Zalety wody pitnej przechowywanej w miedzianych naczyniach

Woda jest najważniejszym elementem podtrzymującym życie na tej planecie.
70 procent ludzkiego ciała składa się z wody. Być może nie wiedzieliście o tym, ale w starożytności nasi przodkowie przestrzegali praktyki przechowywania wody w pojemnikach z miedzi.
Ich celem było prawdopodobnie zabezpieczenie wody pitnej, ale historia ma coś więcej.
Przechowywanie wody w naczyniu miedzianym tworzy naturalny proces oczyszczania. Może zabić wszystkie mikroorganizmy, pleśnie, grzyby, algi i bakterie obecne w wodzie, które mogą być szkodliwe dla organizmu i sprawić, że woda będzie idealnie pasować do picia.
Ponadto woda przechowywana w naczyniu miedzianym, najlepiej przez noc lub przynajmniej przez 6 godzin, uzyskuje pewną jakość z miedzi. Miedź jest minerałem , występującym w śladowych ilościach w naszym organizmie i jest niezbędny dla ludzkiego zdrowia. Ma właściwości:
* przeciwdrobnoustrojowe,
* przeciwutleniające,
* przeciwrakowe
* przeciwzapalne.
Pomaga także neutralizować toksyny.

Zalety wody pitnej przechowywanej w miedzianych naczyniach.
1. Pomaga układowi trawiennemu działać lepiej, regulując pracę wątroby i nerek.
2. Pomaga w utracie masy ciała, ponieważ miedź pomaga również organizmowi rozkładać tłuszcz i eliminować go z organizmu.
3. Pomaga szybciej leczyć rany, ponieważ miedź ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.
4. Wyposażony w bardzo silne właściwości przeciwutleniające i formujące komórki, miedź zwalcza wolne rodniki, spowalniając tym samym proces starzenia.
5. Według American Cancer Society, stwierdzono, że miedź pomaga regulować ciśnienie krwi, tętno i obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów
6. Reguluje działanie tarczycy.
7. Miedź ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne. Ten atut jest szczególnie przydatny w łagodzeniu bólów spowodowanych stanem zapalnym stawów.
8. Miedź jest głównym składnikiem w produkcji melaniny.
9. Najbardziej zdumiewającym faktem dotyczącym miedzi jest to, że jest ona niezbędna w większości procesów zachodzących w naszym ciele, np. tworzenia komórek i wchłaniania żelaza.

Jak to działa ?
Nalewamy wody z kranu do naczynia miedzianego i pozostawiamy ją na ok. 16 godzin. Po tym czasie otrzymujemy „żywą” wodę bogata w mikro i makroelementy, pozbawiona chloru, szkodliwych bakterii i grzybów, wirusów
i innych niedobrych składników. Naczynie miedziane odnawia witalność wody, prawidłowo ją jonizuje, energetyzuje i równoważy pH.

Zapraszamy do zakupu oryginalnych naczyń miedzianych do Centrum Wspomagania Zdrowia Liberty w Radomiu.