Dzień dobry, drodzy Przyjaciele!

Współcześnie duża liczba ludzi zaczyna zauważać interakcję psychologii z funkcjonowaniem ciała. Rzeczywiście, wszystkie nieprawidłowości w pracy narządów są konsekwencjami psychosomatycznymi. Przede wszystkim to, co wpływa na niewłaściwą pracę tego lub innego organu, to stres, strach
i negatywne wpływy ludzkich myśli i działań. To jak bomba z opóźnionym zapłonem. Kumulując się
w ciele, wszystkie przeżyte emocje zaczynają pogarszać pracę systemu – występują zakłócenia. To znaczy, pojawiają się choroby. Każdy stres znajduje odzwierciedlenie w tkankach miękkich – mięśniach ciała. Powstają obszary blokujące ciało, które nie pozwalają na swobodną pracę układu krążenia w całym ciele, stagnację limfy i przepływ krwi. Tak powstają różne zachorowania. Konsekwencją stresu może być: udar, zawał serca, wysokie ciśnienie krwi, bóle brzucha, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, gorączka itp. Wiele prac dotyczących tego problemu napisała Louise Hay, która poświęciła całe życie badaniom oddziaływania psychosomatycznego na ludzki organizm. Znacząco zaniedbane stany stresu powodują depresję i, w rezultacie mogą pojawić się nowotwory. Jest to udowodniony istniejący fakt, który można wyeliminować dzięki różnym technikom i metodom oddziaływania na narządy i tkanki ciała. Psycholodzy pracują nad tym mentalnie, a techniki masażu dają rezultat fizyczny, kierując ludzkie ciało na ścieżkę uzdrawiania.

Mówiąc o masażach, niemożliwe jest nie pamiętać słów Hipokratesa, który kiedyś twierdził, że trzy rzeczy są niezbędne dla zdrowia człowieka – ćwiczenia fizyczne, zabiegi wodne i masaż. Dzisiaj jest tak samo istotne. Dodałabym jeszcze jeden punkt do tej listy – to właściwe odżywianie. Ponieważ w czasach Hipokratesa żywność była naturalna i bez substancji chemicznych, które są obecnie wykorzystywane w każdej branży i rolnictwie, których gromadzenie prowadzi do zatrucia ciała. W konsekwencji osoba zaczyna myśleć o tym procesie i oczyszcza swoje ciało różnymi dostępnymi środkami. W dobie dobrobytu i rozpowszechnienia zdrowej kultury fizycznej, w chwili obecnej ludzie interesują się swoim zdrowiem i przywiązują do niego wielką wagę. Aby zapobiec pojawieniu się stresu w organizmie, ludzie stosują hydroterapię, masaż, saunę, a także alternatywne metody, które stały się znane i przyjęte na Wschodzie – są to medytacje. Masaż aromatycznymi olejkami, relaksująca muzyka
i wpływ na tkanki miękkie ciała, dają ogromne efekty regeneracji organizmu. Przywracana jest równowaga i harmonia. Na poziomie fizycznym metabolizm zostaje przywrócony, a układ nerwowy uspakaja się, przywracana jest praca układu sercowo-naczyniowego i układu moczowo – płciowego.

W regulacji pracy narządów pomagają chińskie techniki pracy z aktywnymi punktami. Na ciele ludzkim jest ich ponad 600. Najważniejsze punkty, które są uważane za istotne, mają wielkie znaczenie, a wpływanie na nie pozwala na regenerację narządów ciała. Ciało ludzkie jest złożonym biologicznym aparatem, który ma nie tylko stan fizyczny, ale także stan energetyczny.

Główne techniki masażu, przywracające pracę organizmu to drenaż limfatyczny. Masaż ten przywraca pracę limfy i aktywuje metabolizm. Usuwa nadmiar wody z organizmu, człowiek czuje się lżejszy i swobodniejszy. Należy pamiętać, że jest wykonywany nie tylko przez masażystę, ale także osobiście. Ponieważ jesteś zależny od prawidłowego odżywiania i wystarczającej ilości wody, aby pomóc ciału poradzić sobie z eliminacją toksyn i odnową organizmu jako całości.

Masaż ogólny to profilaktyka ciśnienia, odbudowa stawów i kręgosłupa, uwalnianie blokad za pomocą technik akupresury i pozbycie się obrzęku. Równie skuteczny jest w przypadki kończyn końskie, gdzie często pojawiają się naczyniaki lub żylaki. Ten problem jest szczególnie ważny dla osób pracujących w pozycji stojącej. Kobietom nie wolno robić masaży w czasie ciąży, ale złagodzenie ich stanu za pomocą masażu nóg pozbywa nadmiernego obrzęku i zapobiega żylakom. Osoby, które stale pracują przy komputerze lub za kierownicą, poleca się masaż pleców, szyi i dłoni. Każdy, kto wykonuje tę pracę ma taki problem. Często pacjenci skarżą się na zablokowanie nerwu kulszowego – jest to również problem, który determinowany jest wykonywanym zawodem. Skolioza, lordoza, kifoza, przepuklina międzykręgowa – to także problem, który przeciąga się od dzieciństwa. Masaże profilaktyczne chronią organizm przed takimi zagrożeniami. A jeśli problem już istnieje, możesz sobie z tym poradzić, wykonując pewną ilość masaży. W przypadku przepuklin międzykręgowych zabrania się wykonywania masaży, ale w celu złagodzenia nawrotu możliwe jest obejście strefy zaburzeń, praca nad innymi częściami ciała. Przepuklina może przyjąć takie położenie, w którym ryzyko wstrząsu lub interwencji chirurgicznej staje się minimalne.

Masaż twarzy jest nie mniej ważny i nie tylko w naszej epoce, kiedy to dużą wagę do pielęgnacji przywiązują, nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Zabiegi kosmetyczne w celu oczyszczenia i regeneracji skóry twarzy, jej odnowy i długowieczności są pragnieniem każdego. Najczęstszy i lekki masaż twarzy – aktywuje nabłonek podskórny, zwiększa przepływ krwi do tkanek, pobudza wytwarzanie kolagenu. Utrzymuje elastyczność skóry, regulację drenażu limfy, utrzymując zdrową cerę.

Jednym z najbardziej egzotycznych masaży, który od dawna znany jest na Wschodzie i w niektórych częściach Europy, jest „samuraj”. Przeprowadza się go za pomocą mioteł bambusowych. Chińska filozofia mówi, że sam bambus jest rośliną leczniczą. Dotyk nią ma właściwości lecznicze i wspomaga regenerację. Efekt tego masażu można poczuć od razu. Ciało zaczyna wibrować
z pewną częstotliwością, określoną przez wpływ mioteł bambusowych. To profilaktyka naczyń, regulacja funkcji limfatycznych, głębokie badanie kanałów i praca z układem nerwowym. Sportowcom jest bardzo łatwo rozluźnić napięte mięśnie i odzyskać siły. Po masażu odczuwane jest uczucie pełności energii, jest wzmocniona dynamika każdego ruchu i można ponownie zdobywać szczyty.

Masaż sportowy – jest bardziej dynamiczny i mocniejszy. Pozwala sportowcom uwolnić mięśnie od gromadzenia kwasu mlekowego i osiągnąć elastyczność, co jest ważne w sporcie. Po masażu łatwiej jest wytrzymać duże obciążenia i uzyskać lepsze wyniki.

Chciałabym powiedzieć kilka słów na temat masażu dzieci. Jest to bardzo ważna sekcja w tym systemie odnowy, rehabilitacji i profilaktyki pracy organizmu dziecka. System naszego życia, edukacji i wychowania jest naturalnym stresem dla każdego dziecka, począwszy od jego narodzin. Jak wiele jest zakłóceń w zdrowiu noworodków, a jeszcze więcej w procesie ich rozwoju w naszym społeczeństwie. Proszę Was, abyście chronili dzieci przed tym wpływem, jak tylko potrafimy. Profilaktyka i rehabilitacja dysplazji. Bardzo powszechną chorobą jest dystonia naczyniowa (VSD). Zespół autyzmu i porażenia mózgowego rozprzestrzenia się coraz bardziej. Żaden z lekarzy i naukowców wciąż nie może wyjaśnić przyczyny ich wystąpienia, ale psychologowie twierdzą, że to wszystkie konsekwencje naszego życia, jako skumulowanego stresu, co prowadzi do skutków psychosomatycznych. Masaż stóp, dłoni, szyi i głowy jest naturalną prewencją tych chorób. Ćwiczenia fizyczne i hydroterapia.

Starsi ludzie cierpią na choroby zwyrodnieniowe, stwardnienie rozsiane, następstwa zawałów serca i udarów mózgu. Każdy z nas widział swoich dziadków, widział starszych ludzi na ulicy, jak trudno im się poruszać. Tak, nie jesteśmy Bogami i cofnąć czasu nie jesteśmy w stanie, ale istnieją metody, które mogą spowolnić proces i przedłużyć radość życia bez bólu. Zapobiegawcze masaże dla osób w podeszłym wieku to pobudzenie krążenia krwi, aktywacja życiowych kanałów energetycznych i przywrócenie witalności.

Zdrowie to długi proces pracy nad sobą. Nie ma ani jednego magicznego środka, który sprawi, że będziesz myśleć i żyć harmonijnie. Osiąga to sam człowiek, pracując nad sobą i swoim życiem. Wszystkie narzędzia do tego są na wierzchu, po prostu wystarczy z nich korzystać.

Życzę wszystkim zdrowia i harmonii!
Czekamy na Państwa w naszym Międzynarodowym Centrum Medycyny Holistycznej „Liberty”.
Lyubov Gulina