Piękne i zdrowe włosy

Piękne, lśniące, mocne i zdrowo wyglądające włosy są marzeniem każdej kobiety, stanowiące znaczący elementem urody i będące atutem niejednej z nas. Jednak czasami, szczególnie w okresie przedwiośnia nasze włosy niekoniecznie wyglądają tak jak byśmy chciały, a do tego jeszcze wypadają. Powodów może być bardzo dużo, związanych niekiedy z ciężkimi chorobami nie tylko…poznajmy najczęściej spotykane, z którymi przynajmniej jeden raz w życiu każda z nas miała do czynienia:

* Stres to niestety najpopularniejsza przyczyna problemów z włosami. Permanentne stany zdenerwowania w czasach natężonych stresującą pracą i gonitwą w codziennych obowiązkach ma również negatywny skutek dla naszych włosów. Mieszki włosowe przechodzą od stadium rozwoju do stanu spoczynku a w rezultacie nadmiernie wypadają i przestają rosnąć.
Jak możemy temu zaradzić? Najlepiej poprzez dostarczenie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych, witamin i minerałów poprzez wspomaganie odpowiednią suplementacją, a niezastąpionym relaksem dla ciała będzie joga i medytacja, która skutecznie wycisza umysł oraz pomaga radzić sobie ze stresem.
* Problemy z hormonami spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji, chorobami głównie tarczycy, również przyczyniają się do wypadania i źle wyglądających włosów, które często są matowe, suche i łamliwe.
* Diety odchudzające, które w większości przypadków są niestety mocno wyniszczające dla całego naszego organizmu więc również i dla włosów. Każda dieta powinna być zbalansowana i dobrana indywidualnie po szerokim wywiadzie i przeprowadzeniu wielu istotnych badań. Jadłospis dla osób, mających na celu szczególnie redukcję wagi powinien być bogaty w cenne składniki mineralne, które pomimo racjonalnego spadku wagi będą dodawać energii zarówno całemu organizmowi, jak również i włosom.
* Upływający czas, niestety wraz z wiekiem włosy stają się słabsze, rzadsze, wolniej rosną,
a niektóre mieszki włosowe zaprzestają produkcji nowych pasm.

Zdrowe wlosy

Warto wzmocnić włosy od środka czyli za pomocą dobrze dobranej i zbilansowanej diety, bogatej
w kwasy tłuszczowe omega 3, biotynę czyli witaminę B7, witaminy: B 12, C i E, cynk, miedź, krzem oraz odpowiednią suplementacją, która nie tylko zredukuje poziom stresu, lecz także zwiększy naszą odporność na negatywne sytuacje i doda energii nie tylko naszemu organizmowi ale również i włosom.

Następnym krokiem to wprowadzenie zmian do codziennej pielęgnacji. Szampony z zawartością substancji chemicznych i silikonów obciążają pory skóry głowy, a w rezultacie wysuszają włosy, spowalniają znacznie ich porost i przyspieszają wypadanie. To samo tyczy się farb i szamponów koloryzujących do włosów. Warto więc zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki: szampony, odżywki, farby i oleje do włosów na bazie naturalnych składników roślinnych. Doskonałe rezultaty przynosi olejowanie włosów naturalnymi kosmetykami przeznaczonymi do tego celu.

Chcesz profesjonalnie zadbać o swoje włosy i cieszyć się długo ich pięknym i zdrowym wyglądem?
Przyjdź do Centrum Wspomagania Zdrowia Liberty w Radomiu, a kompleksowo zaopiekujemy się Twoimi włosami poprzez:
* dobór odpowiedniej diety i naturalnej suplementacji pod okiem najlepszych dietetyków;
* zniwelujemy poziom stresu, który jest jednym z powodów złej kondycji włosów, zapraszając na profesjonalne zajęcia power jogi i nauki medytacji z doświadczonym trenerem jogi;
* dobór kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów na bazie naturalnych składników roślinnych z Indii, gdzie włosy uważane są za najpiękniejsze i najzdrowsze na świecie;
* masaż skóry głowy i naukę prawidłowego olejowania
* zabiegi aparatem RIKTA ESMIL 2 aby zapobiec wypadaniu włosów i pobudzić cebulki i mieszki włosowe do pracy.