Fitness umysłu – Yoga jako techniki relaksacyjno- koncentracyjne

Centrum Wspomagania Zdrowia Liberty w Radomiu
Zaprasza na zajęcia z Joanną Kazana, nauczycielką Yogi.
www.yogaclassic.pl

” Zajęcia skierowane są do osób zapracowanych, zestresowanych siedzącym i wielozadaniowym trybem pracy chcących odkryć nowe możliwości wschodnich systemów i wykorzystywać poznane technik jako narzędzie pracy na wielu poziomach życia zawodowego i prywatnego nie wiążąc ich z żadną religią czy systemem wierzeń. Oparte o rdzenne założenie Yogi klasycznej uczą technik zarządzania umysłem, dają użytkownikom narzędzia do tego, by w dość szybkim tempie stawać się coraz to lepszą wersja samego siebie.

sesja 90 min:

– wprowadzenie do yogi
– podstawowe techniki oddechowych eliminujących napięcie
emocjonalne i stres
– proste ćwiczenia fizyczne optymalizujące pracę wszystkich
stawów
– asan pozwalających zniwelować skutki siedzącego trybu życia
oraz stresu
– trening uważności i medytacji jako techniki samodoskonalenia i
podnoszenia efektywności
– relaks końcowy

Korzyści:

zajęcia skutecznie redukują poziom stresu,
podnoszą koncentrację co ma bezpośredni wpływ na lepszą organizację, ale przede wszystkim sprawiają, że ludzie czują się bardziej szczęśliwi, a co za tym idzie zaczynają myśleć bardziej klarownie i stają się bardziej kreatywni zdystansowani do siebie i świata, bardziej empatyczni. W rezultacie zwiększa się ich poziom zadowolenia i jakość życia.

Dlaczego te techniki działają?

Regularna praktyka powoduje zmiany w strukturze mózgu, zwiększając masę szarą mózgu w dwóch obszarach: płacie czołowym odpowiedzialnym za analityczne myślenie oraz w hipokampie odpowiedzialnym za pamięć trwałą. Ponadto wpływa na zmniejszenie wielkości ciała migdałowatego za sprawą którego dajemy się ponieść emocjom. Stosowanie technik uważności uczy nasz mózg, że ma on dostęup do funkcjonowania w odmiennym stanie świadomości, w którym to stanie możemy bez większego wysiłku poradzić sobie z dowolną negatywną emocją pochodzącą z naszego wnętrza lub kreowaną przez otoczenie zewnętrzne. ” Joanną Kazana

Zapisy : Centrum Wspomagania Zdrowia tel. 790 233 133
Cena : 30 zł / os – płatność przed zajęciami